Samsung Odyssey LS49CG934SUXEN computer monitor 124.5 cm (49") 5120 x 1440 pixels DQHD OLED Silver by Samsung
Samsung Odyssey LS49CG934SUXEN computer monitor 124.5 cm (49
3 IN STOCK  (0 local - 3 remote)
Expected to ship within 6 days of order
Free shipping within Ireland!
Key Features
  • Gaming 124.5 cm (49") OLED
  • DQHD 5120 x 1440 pixels 32:9
  • 240 Hz 0.03 ms 250 cd/m²
  • AMD FreeSync Flicker-free technology
  • G 75 kWh 75 W
See full specifications
See product description
Details
Gaming 124.5 cm (49") OLED DQHD 5120 x 1440 pixels 32:9 240 Hz 0.03 ms 250 cd/m² AMD FreeSync Flicker-free technology G 75 kWh 75 W
Specifications
SCREEN SIZE 124.5 cm (49")
RESOLUTION 5120 x 1440 pixels
WIDESCREEN UltraWide
DISPLAY TYPE OLED
REFRESH RATE 240 Hz
VIEWING ANGLE 178°
DISPLAY COLORS 1 billion colours
BRIGHTNESS 250 cd/m²
CONTRAST RATIO Curved
RESPONSE TIME 0.03 ms
ASPECT RATIO 32:9
INPUT CONNECTORS 1
BUILT-IN SPEAKERS Yes
COLOR Silver
DIMENSIONS 1194.7 mm