10TB Seagate Enterprise Serial ATA III 6Gb/s 7200RPM 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
6TB Western Digital Red 3.5" NAS Internal Hard Drive
| IN STOCK |
8TB Seagate 3.5 Inch SATA III 6Gb/s 7200RPM 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
22TB Seagate 3.5 Inch Serial ATA 7200RPM 512MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Western Digital Red 3.5" NAS Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate 3.5 Inch SAS 12Gb/s 7200RPM 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
10TB Seagate IronWolf 3.5-inch SATA 6Gb/s 7200rpm 256MB cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
18TB Toshiba MG09 3.5 Inch Serial ATA III 7200RPM 512MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate Guardian BarraCuda 2.5-inch SATA III 6Gbps 5400RPM 128MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate SkyHawk Surveillance 3.5 Inch Serial ATA III Internal Hard Drive
| IN STOCK |
16TB Western Digital Red Pro Serial ATA III Internal Hard Drive
| IN STOCK |
12TB Synology HAS5300-12T SAS 3.5-inch 7200rpm 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
8TB Seagate Skyhawk HD 3.5 Inch SATA III 6Gb/s 7200RPM 256MB Cache Surveillance Internal Hard Drive
| IN STOCK |
1.2TB Western Digital Ultrastar 2.5 Inch 10000RPM 128MB Cache SAS Internal Hard Drive
| IN STOCK |
20TB Seagate Exos X20 3.5 Inch Serial ATA III 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 500GB |
| FORM FACTOR | 3.5" Desktop hard drive |
| INTERFACE TYPE | IDE (Ultra ATA/100) |
| CACHE | 16MB |
| RPM | 7200 rpm |
| DEVICE TYPE | Internal Hard Drive |
| DATA TRANSFER RATES | 100 MBytes/sec max |
| HDD DETAILS | 3.5" Seagate HDD, 3 discs, 6 heads |
| DIMENSIONS | HxWxL: 26.1mm x 101.6mm x 146.99mm |
| WEIGHT | 720g |
| OPERATING TEMPERATURE | 0° to 60°C max |
| SHOCK TOLERANCE | Operational: 68 Gs max at 2 msec Non-operational: 300 Gs max at 1 msec |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |