Lian Li Lancool III Midi Tower Computer Case - Black
| IN STOCK |
Fractal Design North ATX Computer Tower - White
| IN STOCK |
Cooler Master N200 Mini Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro Tempered Glass Full Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro Computer Case
| IN STOCK |
Lian Li O11 Dynamic Mini Snow Edition Mid-Tower Computer Case - White
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro Full Tower Computer Case
| IN STOCK |
Cooler Master Force 500 Midi Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Elite Big Full Tower Computer Case
| IN STOCK |
Kolink Observatory Lite Mesh ARGB Midi Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro 2 Tempered Glass Full Computer Tower
| IN STOCK |
Lian Li Lancool 216R-X Midi Tower Computer Case - Black
| IN STOCK |
Developed in cooperation with Roman "der8auer" Hartung, Lian Li O11 Dynamic EVO is the successor of the popular O11 Dynamic. The case not only has a refreshed design with recognition value, but also offers amazing versatility. Besides the option to install the graphics card vertically, the whole case can be turned upside down. This way, you can always present the best side of your case.
| MOTHERBOARD COMPATIBILITY | E-ATX, ATX, Micro-ATX, or Mini-ITX |
| COLOR | Black |
| INTERNAL 3.5 | 4 x 3.5" |
| INTERNAL 2.5 | 8 x 2.5" |
| EXPANSION SLOTS | 8 |
| PORTS | 1x USB 3.1 Type-C 2x USB 3.0 Type-A 1x 3.5mm jack 1x LED button (color) 1x LED button (effect) 1x Reset button |
| FAN COMPATIBILITY | Up to ten 120mm fans possible |
| TOP FAN DIAMETERS | 3x 120 / 2x 140 mm |
| REAR FAN SUPPORTED | 1x 120mm |
| BOTTOM FAN SUPPORTED | 3 x 120 / 2 x 140mm |
| MATERIAL | Steel (interior), aluminum, tempered glass |