|
Expected to ship within 7 days of order Free shipping within Ireland! |
Intel Core i7-13700KF 3.4GHz 16 Cores Desktop Processor OEM/Tray (Raptor Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600 3.8GHz (5.1 Turbo) 6 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 3GHz Coffee Lake 12MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-13500 2.5GHz LGA 1700 OEM/Tray Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 96MB 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz 8 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700KF 12th Gen Alder Lake 12-Core 3.6GHz LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Wraith Stealth Cooler Ryzen 7 5700G 3.8GHz 16MB L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU LGA 1700 2.1 GHz 12-Core 65W 25MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400F 2.5GHz 6 Core LGA1700 Desktop Processor OME/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900KF 3.2 GHz 16-Core LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Box Pentium Gold G6600 4.2Ghz 4M Comet Lake Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12500 Alder Lake CPU LGA 1700 3.0 GHz 6-Core 18MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 Coffee Lake 3GHz 12MB Cache Desktop Processor OEM/Tray Version
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i7 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 20 |
| OPERATING FREQUENCY | 5.5 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.6 GHz |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| NUMBER OF THREADS | 28 |
| CACHE | 33 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel UHD Graphics 770 |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 300 MHz |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |