|
Expected to ship within 8 days of order Free shipping within Ireland! |
AMD Ryzen 9 7900 3.7GHz (5.4 Turbo) 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700 3.8GHz (5.3GHz Turbo) 8 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper Pro 5975WX 3.6GHz L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz Six-Core AM4 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 4.9GHz Alder Lake CPU LGA1700 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 8600G 4.3 GHz 6-Core Socket AM5 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-10105 3.7GHz 4 Core LGA1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i7-13700KF 3.4GHz 16 Cores Desktop Processor OEM/Tray (Raptor Lake)
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 3GHz Coffee Lake 12MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU LGA 1700 2.1 GHz 12-Core 65W 25MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-13100F 3.4GHz (4.5 Turbo) 4-Core LGA 1700 Desktop Processor (Raptor Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600GT 3.6 GHz 6-Core Socket AM4 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-10105F 3.7GHz Comet Lake-S 6MB Smart Cache Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100 Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 60W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 96MB 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i5 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 14 |
| OPERATING FREQUENCY | 5.3 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.3 GHz |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| NUMBER OF THREADS | 20 |
| CACHE | 24 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |