Ubiquiti POE-24-12W 24 V by Ubiquiti
Ubiquiti POE-24-12W 24 V Image
10 IN STOCK  (0 local - 10 remote)
Expected to ship within 6 days of order
Key Features
  • Ubiquiti POE-24-12W, CE, FCC, IC, UL, 24 V, 100 - 240 V, 50/60 Hz, 0 - 40 °C, 32 - 104 °F
See full specifications
See product description
Details
Device Protection
Convenient Wall-Mounting
The 24V, 0.5A models, POE-24-12W and POE-24-12W-G, are wall-mountable using the optional wall-mount brackets.
Seamless airGateway™ Compatibility
The 15V, 0.8A and 24V, 0.5A models, POE-15-12W, POE-24-12W and POE-24-12W-G, work with the airGateway™ to bridge airMAX® connections to Wi-Fi at customer locations.
Specifications
TEMPERATURE RANGES 0 - 40 °C
HUMIDITY RANGES 35 - 95%