Samsung Odyssey Neo G7 S32BG750NP computer monitor 81.3 cm (32") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD LED Black by Samsung
Samsung Odyssey Neo G7 S32BG750NP computer monitor 81.3 cm (32
29 IN STOCK  (0 local - 29 remote)
Expected to ship within 6 days of order
Free shipping within Ireland!
Key Features
  • Gaming 81.3 cm (32") LED VA
  • 4K Ultra HD 3840 x 2160 pixels 16:9
  • 165 Hz 1 ms 350 cd/m² 1000000:1
  • AMD FreeSync Flicker-free technology
  • G 33 kWh 33.2 W
See full specifications
See product description
Details
Gaming 81.3 cm (32") LED VA
G 33 kWh 33.2 W
Specifications
SCREEN SIZE 81.3 cm (32")
RESOLUTION 3840 x 2160 pixels
DISPLAY TYPE VA
REFRESH RATE 165 Hz
VIEWING ANGLE 178°
DISPLAY COLORS 1 billion colours
BRIGHTNESS 350 cd/m²
CONTRAST RATIO Curved
RESPONSE TIME 1 ms
ASPECT RATIO 16:9
INPUT CONNECTORS 2
BUILT-IN SPEAKERS No
AC INPUT VOLTAGE 100 - 240 V
COLOR Black
DIMENSIONS 713 mm