ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Steel Legend AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Nvidia Geforce GT730 2GB GDDR5 Low Profile Graphics Card
| IN STOCK |
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Gigabyte NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster QICK 308 AMD Radeon RX 7600 Black Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A750 ORC OC Edition DDR6 HDMI 2200MHz 8GB Dual Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
MSI GT 710 2GD3H LP Graphics Card
| IN STOCK |
Asus GT1030-SL-2G-BRK GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Inno3D NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Dual GeForce RTX 3060 V2 OC Edition NVIDIA 12GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger Intel Arc A380 GDDR6 6GB Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX A4500 20GB GDDR6 Professional Graphics Card
| IN STOCK |
MSI N210-MD1G/D3 Graphics Card - 1 GB
| IN STOCK |
Leveraging an all-new aerodynamic inspired design, the ZOTAC GAMING GeForce RTX 4090 Trinity OC utilizes the world’s most advanced gaming GPU powered by the NVIDIA Ada Lovelace architecture and DLSS 3. Using cutting-edge cooling technologies derived from the flagship model, the Trinity OC packs the punch to offer gamers the needed blistering FPS in the latest titles.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce RTX 4090 |
| MEMORY SIZE | 24GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR6X |
| MEMORY BUS | 384 bit |
| NUMBER OF FANS | 3 fan(s) |
| INTERFACE | PCI Express x16 4.0 |
| COOLING TYPE | Active |
| MAX RESOLUTION | 7680 x 4320 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 2535MHz |
| DISPLAY PORTS | 3 |
| HDMI PORTS | 1 |
| FORM FACTOR | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| DIRECTX VERSION | 12 Ultimate |
| OPENGL VERSION | 4.6 |
| POWER CONSUMPTION | 1000 W |
| CUDA CORES | 16384 |
| COLOR | White |
| SLOTS WIDTH | 3.5 |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |