iiyama DS1002C-B1 monitor mount / stand 76.2 cm (30") Black Desk by Iiyama
iiyama DS1002C-B1 monitor mount / stand 76.2 cm (30
OUT OF STOCK  (0 local - 0 remote)
Receive Stock Notice:
Key Features
  • Maximum weight capacity: 10 kg
  • Minimum screen size: 25.4 cm (10") Maximum screen size: 76.2 cm (30")
  • Number of displays supported: 2
  • Clamp Mounting type: Desk
  • Maximum VESA mount: 100 x 100 mm
  • Height adjustment
  • Black
See full specifications
See product description
Similar Products
Details
The iiyama DS1002C-B1 is a desk mount (clamp) for two flat screens up to 30”. Thanks to the arm you can save space on your desk and the cable management system helps to keep your workplace tidy. Broad adjustment capabilities, including tilt, swivel, height and rotation, the arm offers, allow you to easily adjust the position of the screens to your preferences assuring comfortable and healthy body posture.
Specifications
TYPE Clamp
NUMBER OF MONITORS 2
COLOR Black
MAX MONITOR WEIGHT 10 kg
MAX MONITOR SIZE 76.2 cm (30")
VESA STANDARD 75 x 75 mm