Phanteks Enthoo Pro Full Tower Computer Case
| IN STOCK |
Lian Li Lancool 216R-X Midi Tower Computer Case - Black
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro 2 Tempered Glass Full Computer Tower
| IN STOCK |
Lian Li Lancool III Midi Tower Computer Case - Black
| IN STOCK |
Fractal Design North ATX Computer Tower - White
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Elite Big Full Tower Computer Case
| IN STOCK |
Kolink Observatory Lite Mesh ARGB Midi Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro Computer Case
| IN STOCK |
Lian Li O11 Dynamic Mini Snow Edition Mid-Tower Computer Case - White
| IN STOCK |
Cooler Master Force 500 Midi Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Cooler Master N200 Mini Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro Tempered Glass Full Computer Tower - Black
| IN STOCK |
The Eclipse G360A builds on the exceptional value of the P360A chassis and sets the bar even higher with more fan locations and 360 radiator support to meet next generation hardware cooling demand.
| FORM FACTOR | Midi Tower |
| MOTHERBOARD COMPATIBILITY | ATX, EATX, micro ATX, Mini-ITX |
| POWER SUPPLY INCLUDED | No |
| MAX PSU LENGTH | 28 cm |
| RADIATOR COMPATIBILITY | 280,360 mm |
| COLOR | Black, Transparent |
| SIDE PANEL WINDOW | Yes |
| LED | Yes |
| MAX GPU LENGTH | 40 cm |
| MAX CPU COOLER HEIGHT | 16.2 cm |
| INTERNAL 3.5 | 2 |
| INTERNAL 2.5 | 3 |
| EXPANSION SLOTS | 7 |
| PORTS | 2 |
| FRONT FANS INSTALLED | 3x 120 mm |
| FRONT FANS SUPPORTED | 3 |
| TOP FAN DIAMETERS | 120,140 mm |
| TOP FANS SUPPORTED | 3 |
| REAR FAN SUPPORTED | 120 mm |
| CABLE MANAGEMENT | Yes |
| MATERIAL | Steel, Tempered glass |
| DIMENSIONS | 455 mm |
| WEIGHT | 6.51 kg |