3M Mechanical Adjustable Monitor Arm - Black
| IN STOCK |
Kensington Monitor Stand Plus with SmartFit System - Up to 21-inch Screen
| IN STOCK |
Sigg CE-MT1812-S2 Triple Monitor Desk Stand - Up to 27-inch Screen
| IN STOCK |
StarTech Dual Monitor Desktop Stand - Up to 24-inch per Monitor
| IN STOCK |
Tripp Lite Work Wise Wall Mounted Workstation - Silver
| IN STOCK |
Siig CE-MT2U12-S1 Aluminum Mechanical Spring Slim Monitor Arm _ Up to 32-inch Screen
| IN STOCK |
StarTech Pole Mount Full Motion Desk Clamp Grommet Single Monitor Arm - Up To 34-Inch Screen
| IN STOCK |
StarTech Single Desk Clamp Monitor Arm - Up to 32-inches Screen - Black
| IN STOCK |
Tripp Lite Single-Display Monitor Stand - Up To 27 Inch Screen
| IN STOCK |
Allsop Metal Art Jr. Monitor Stand - Pearl Black
| IN STOCK |
Tripp Lite DDR1327SDD Dual Desktop Monitor - Up to 27-inch Screen
| IN STOCK |
Allsop Monitor Mount Stand - Grey
| IN STOCK |
Tripp Lite Work Wise Desk Mounted Workstation - Steel
| IN STOCK |
Targus PA235U Universal Monitor Stand - Black
| IN STOCK |
SIIG CE-MT1712-S2 Dual Flat Panel Monitor Desk Stand - Up to 27-inch - Black
| IN STOCK |
| TYPE | Clamp |
| TYPE | Clamp |
| NUMBER OF MONITORS | 2 |
| NUMBER OF MONITORS | 2 |
| COLOR | Black |
| COLOR | Black |
| MAX MONITOR WEIGHT | 13 kg |
| MAX MONITOR WEIGHT | 13 kg |
| MAX MONITOR SIZE | 68.6 cm (27") |
| MAX MONITOR SIZE | 68.6 cm (27") |
| VESA STANDARD | 75 x 75 mm |
| VESA STANDARD | 75 x 75 mm |
| ROTATION | 270° |
| ROTATION | 270° |
| TILT | 90 - -45° |
| TILT | 90 - -45° |
| ACCESSORIES INCLUDED | Yes |
| ACCESSORIES INCLUDED | Yes |
| MATERIALS | Aluminium, Plastic, Steel |
| MATERIALS | Aluminium, Plastic, Steel |
| DIMENSIONS | 150 mm |
| DIMENSIONS | 150 mm |
| WEIGHT | 3.92 kg |
| WEIGHT | 3.92 kg |