Intel Core i5-12400 2.5 GHz (4.4 Turbo) 6-Core LGA 1700 Desktop Processor (Alder Lake)
| IN STOCK |
Intel Core i9-13900K 24 Cores 3GHz LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Comet Lake Intel Core i5-10400 2.90Ghz 12MB Cache CPU Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 2.1GHz 12 Core LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600GT 3.6 GHz 6-Core Socket AM4 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900 3.7GHz (5.4 Turbo) 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600KF 3.7 GHz 10-Core LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 3 4100 3.8GHZ 4 Core L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100F Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 58W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 2.1GHz 12 Cores LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700K 12th Gen Alder Lake 12-Core 3.6GHz LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz 6 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz 6-Core AM4 Desktop Processor with Wraith Stealth Cooler
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 4.9GHz Alder Lake CPU LGA1700 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Pentium® Gold |
| CPU SOCKET | LGA 1200 (Socket H5) |
| NUMBER OF CORES | 2 |
| OPERATING FREQUENCY | 4.0GHz |
| CORE NAME | Comet Lake |
| NUMBER OF THREADS | 4 |
| CACHE | 4 MB |
| MANUFACTURING PROCESS | 14 nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel® UHD Graphics 610 |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 350 MHz |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 16 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 3.0 |