Intel Core i5-12600KF 3.7 GHz 10-Core LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700 3.8GHz (5.3GHz Turbo) 8 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU LGA 1700 2.1 GHz 12-Core 65W 25MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 4300G 3.8GHz (4GHz Turbo) 4 Core 4MB L3 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600 3.8GHz (5.1 Turbo) 6 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz 8 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX 3.8GHz 24 Core sWRX8 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 3 4100 3.8GHZ 4 Core L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700KF 12th Gen Alder Lake 12-Core 3.6GHz LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12500 Alder Lake CPU LGA 1700 3.0 GHz 6-Core 18MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i9-13900 2.0GHz (5.6 Turbo) 24 Core LGA1700 Desktop Processor (Raptor Lake) Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600GT 3.6 GHz 6-Core Socket AM4 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 2.1GHz 12 Cores LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz 6 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900F Alder Lake CPU LGA 1700 2.4 GHz 16-Core 65W 30MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i5 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 14 |
| OPERATING FREQUENCY | 5 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5 GHz |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| NUMBER OF THREADS | 20 |
| CACHE | 24 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel UHD Graphics 770 |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |