|
Expected to ship within 8 days of order Free shipping within Ireland! |
Intel Comet Lake Intel Core i5-10400 2.90Ghz 12MB Cache CPU Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400 2.5GHz 6 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600K 12th Gen Alder Lake 10-Core 3.7 GHz (4.9 Turbo) LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700 3.8GHz (5.3GHz Turbo) 8 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900 2.40GHz Alder Lake S 30MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-10400 2.9GHz 6 Core LGA1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 8600G 4.3 GHz 6-Core Socket AM5 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 2.1GHz 12 Cores LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100 4.3GHz 4 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 Coffee Lake 3GHz 12MB Cache Desktop Processor OEM/Tray Version
| IN STOCK |
Intel Core i3-13100F 3.4GHz 4 Core LGA1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600 3.8GHz (5.1 Turbo) 6 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5955WX 4GHz 16 Core sWRX8 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 4500 3.6GHz 8MB AM4 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i7 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 20 |
| OPERATING FREQUENCY | 5.3 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.4 GHz |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| NUMBER OF THREADS | 28 |
| CACHE | 33 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |