|
Expected to ship within 8 days of order Free shipping within Ireland! |
32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
48GB OWC PC23400 DDR4 ECC-R 2933MHz RDIMMs - 6 x 8GB Mac Pro 2019
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
16GB Team Group DELTA RGB DDR4 3200MHz CL16 Dual Memory Kit (2 x 8GB) - Black
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4-2400, CL17, UDIMM, Single Module
| IN STOCK |
Kingston Technology ValueRAM KVR32N22S6/8 8 GB 1 x 8 GB DDR4 3200 MHz Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL16 RGB Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Renegade DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 32GB) Black
| IN STOCK |
128GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-32000 4000MHz Ripjaws V for Intel Z170 / X99 CL18 Quad Channel kit (4x8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
Compact Low-Profile Heatsink Design
SPECTRIX D35G's composed and understated triangular outline is specifically designed for gamers with unique personalities. The D35G's small heatsink allows for easy installation in small chassis.
Top Quality RAM for High Durability
The SPECTRIX D35G has undergone strict selection and screening procedures, passing reliability and compatibility tests, and delivers a strong and durable product that epitomizes the highest of quality!
RGB Your Way
Set the RGB lighting the way you want it. Choose from different effects (static, breathing, and comet) or sync the lights with your favorite jams via Music Mode. All this can be done through RGB control software from all the major motherboard brands.
Create Personalized Lightshow with XPG Prime
XPG Prime lighting control software not only allows you to set unique DRAM lighting effects, you can also sync all Prime supported XPG RGB products to create imaginative light shows and shape your own Prime ecosystem.
Works with the Latest AMD Platforms
ADATA memory have been tested and verified to work with the latest AMD platforms for hassle-free compatibility and excellent overclocking performance.
Supports Intel® XMP 2.0
Intel® Extreme Memory Profile (XMP) 2.0 makes overclocking a snap and enhances system stability. Instead of adjusting individual parameters in BIOS, you can do it right through your PC's operating system.
| CAPACITY | 64GB |
| MEMORY TYPE | DDR4 |
| MEMORY SPEED | 3200 MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | 16 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| ERROR CHECKING | No |
| BUILT-IN RGB | Yes |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 2 x 32 GB |
| FEATURES | Yes |