Kolink Observatory Lite Mesh ARGB Midi Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Lian Li Lancool 216R-X Midi Tower Computer Case - Black
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro Computer Case
| IN STOCK |
Fractal Design North ATX Computer Tower - White
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro 2 Tempered Glass Full Computer Tower
| IN STOCK |
Cooler Master Force 500 Midi Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Cooler Master N200 Mini Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Lian Li O11 Dynamic Mini Snow Edition Mid-Tower Computer Case - White
| IN STOCK |
Lian Li Lancool III Midi Tower Computer Case - Black
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro Tempered Glass Full Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro Full Tower Computer Case
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Elite Big Full Tower Computer Case
| IN STOCK |
Continuation of the design of the appearance of V3, V4 has completely upgraded the structural strength and expansion ability. The biggest advantages of V4 is that it is a rare exquisite case which support full size MATX motherboard while keeping wiredrawing anode craft full aluminum material. It is made from the 1.5MM of magnalium material, and the surface is using wiredrawing anode craft. The products are very elegant and metallic. There is no screw found on front panel, top cover and even USB interface.
The top cover has be strengthened, besides the HDD rack can also strengthen the case, it is a great improvement for strengthening with the strengthened top and base plate. Three 8cm fans provide enough heat dissipation for the entire case, with 260mm length display card supported, enthusiastic fans don't need to worry for the difficulty of selecting display card anymore.
| MOTHERBOARD COMPATIBILITY | ITX, micro ATX |
| POWER SUPPLY | ATX, PS2 |
| POWER SUPPLY INCLUDED | No |
| MAX PSU LENGTH | ATX, PS2 |
| COLOR | Black |
| SIDE PANEL WINDOW | No |
| MAX GPU LENGTH | 26 cm |
| MAX CPU COOLER HEIGHT | 12 cm |
| INTERNAL 3.5 | 2 |
| INTERNAL 2.5 | 3 |
| EXPANSION SLOTS | 4 |
| PORTS | 1 |
| MATERIAL | Aluminium |
| DIMENSIONS | 238 mm |
| WEIGHT | 2 kg |