Enermax ELC-AQFA120-SQA computer cooling system Processor Liquid cooling kit 12 cm Black by Enermax
Enermax ELC-AQFA120-SQA computer cooling system Processor Liquid cooling kit 12 cm Black Image
OUT OF STOCK  (0 local - 0 remote)
Receive Stock Notice:
Key Features
  • Luminous Aurabelt™ and Infinite RGB Reflection
  • ENERMAX SquA RGB ADV Fans included
  • Supports addressable RGB M/B sync
  • Patented Dual Chamber Water block design
  • Patented Shunt Channel Technology
See full specifications
See product description
Details
Luminous Aurebelt™ and Infinite RGB Reflection
ENERMAX SquA RGB ADV Fans
Designed for aesthetics with incredible stunning RGB hub lighting effect
Optimal cooling performance with Vortex Frame Technology and a downsized hub design
Patented CCI + SCT Technology
Addressable RGB Lighting Synchronization
AQUAFUSION ADV is designed to synchronize to addressable RGB motherboards (3 pin assignment is 5V/D/G) which users can program preferred lighting effects via motherboard software
2 Ways to Control RGB Lighting Effects
Motherboard Synchronization
ENERMAX RGB Control Box
Robust Weaved Tubing
Premium 400mm weaved tubing is perfect for mainstream system builds
Premium Aluminum Radiator Channels
Specifications
MAXIMUM AIRFLOW 79.8 cfm
MAXIMUM AIR PRESSURE 3.6 mmH2O
FAN NOISE LEVEL 32.6 dB
COLOR Black
FAN SPEED 500 RPM
PUMP VOLTAGE 12 V