Chieftec CS-12B-300 computer case Mini Tower Black 300 W by Chieftec
Chieftec CS-12B-300 computer case Mini Tower Black 300 W Image
10 IN STOCK  (0 local - 10 remote)
Expected to ship within 6 days of order
Key Features
  • Solid build quality
  • Ergonomically positioned front interfaces
  • Mesh front panel for maximal air flow
  • 80 PLUS Bronze Certificated 300W TFX (GPF-300P) Power Supply Included
See full specifications
See product description
Details
Specifications
FORM FACTOR Mini Tower
MOTHERBOARD COMPATIBILITY Mini-ITX
POWER SUPPLY INCLUDED Yes
COLOR Black
SIDE PANEL WINDOW No
LED No
MAX GPU LENGTH 19.5 cm
MAX CPU COOLER HEIGHT 8.5 cm
EXTERNAL 5.25 1
INTERNAL 3.5 1
INTERNAL 2.5 1
EXPANSION SLOTS 4
PORTS 2
FRONT FANS INSTALLED 1x 80 mm
FRONT FANS SUPPORTED 1
MATERIAL SGCC
DIMENSIONS 102 mm