Chieftec XT-01B-350GPB computer case Mini Tower Black 350 W by Chieftec
Chieftec XT-01B-350GPB computer case Mini Tower Black 350 W Image
1 IN STOCK  (1 local - 0 remote)
Ready to ship today
Key Features
  • Mini Tower PC
  • micro ATX
  • Supported HDD sizes: 2.5,3.5"
  • Number of 2.5" bays: 1 Number of 3.5" bays: 3 Number of 5.25" bays: 2
  • Power supply included 350 W
  • SECC
  • Black
See full specifications
See product description
Details
Specifications
FORM FACTOR Mini Tower
MOTHERBOARD COMPATIBILITY micro ATX
POWER SUPPLY INCLUDED Yes
POWER SUPPLY MOUNTED Top
COLOR Black
SIDE PANEL WINDOW No
MAX GPU LENGTH 34 cm
MAX CPU COOLER HEIGHT 14 cm
EXTERNAL 5.25 2
INTERNAL 3.5 3
INTERNAL 2.5 1
EXPANSION SLOTS 4
PORTS 2
FRONT FANS SUPPORTED 1
REAR FAN SUPPORTED 80,90,120 mm
MATERIAL SECC
DIMENSIONS 180 mm