ASRock Intel H610 LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS ROG STRIX Z690-E Gaming Wifi Intel LGA 1700 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS TUF GAMING B550M PLUS AMD B550 Socket AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock LiveMixer Intel Z790 LGA 1700 ATX DDR5-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Gigabyte AMD B550M AORUS ELITE Socket AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock B650 PG Lightning AMD B650 Socket AM5 ATX DDR5-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
MSI MPG AMD B550 Gaming Plus Socket AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
MSI AMD A520M Pro AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Gigabyte AMD A520 S2H AM4 Micro ATX Motherboard
| IN STOCK |
Asrock AMD B550M-HDV AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASRock B550 PG Riptide AMD B550 Socket AM4 DDR4 ATX Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Intel H670M PRO RS LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
ASRock AMD A520M-HDV AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
MSI MAG Tomahawk Intel Z790 LGA 1700 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
Asrock AMD B550M Pro4 Socket AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
| FORM FACTOR | EEB |
| SOCKET TYPE | LGA 3647 (Socket P) |
| COMPATIBLE PROCESSORS | Intel® Xeon® |
| CHIPSET | Intel |
| MEMORY STANDARD | DDR4-SDRAM |
| MEMORY SLOTS | 12 |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 768 GB |
| PORTS | 4 |
| ETHERNET | Yes |
| ONBOARD USB 2.0 | 1 |
| ONBOARD USB 3.1 | 2 |
| M.2 SLOTS | M.2, SATA III, U.2 |
| SATA III CONNECTORS | 10 |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| CHASSIS FAN CONNECTORS | 7 |
| AUDIO CHIPSET | Realtek S1220A |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| PCI EXPRESS X16 | 7 |
| RAID | 0, 1, 5, 10 |
| CROSSFIRE | 4-Way CrossFireX, 4-Way SLI |
| WIFI | Intel® I210-AT |
| DIMENSIONS | 305 mm |