Chieftec BU-12B-300 computer case Small Form Factor (SFF) Black 300 W by Chieftec
Chieftec BU-12B-300 computer case Small Form Factor (SFF) Black 300 W Image
Key Features
  • Small Form Factor (SFF) PC Home/Office
  • Mini-ITX
  • Supported HDD sizes: 2.5,3.5"
  • Number of 3.5" bays: 1 Number of 5.25" bays: 1
  • Power supply included 300 W
  • SECC
  • Black
See full specifications
See product description
Details
Mini-ITX
Supported HDD sizes: 2.5,3.5"
Power supply included 300 W
SECC
Black
Specifications
FORM FACTOR Small Form Factor (SFF)
MOTHERBOARD COMPATIBILITY Mini-ITX
POWER SUPPLY INCLUDED Yes
COLOR Black
SIDE PANEL WINDOW No
MAX GPU LENGTH 15 cm
MAX CPU COOLER HEIGHT 6.5 cm
EXTERNAL 5.25 1
INTERNAL 3.5 1
EXPANSION SLOTS 2
PORTS 2
FRONT FANS SUPPORTED 1
MATERIAL SECC
DIMENSIONS 92.5 mm