Chieftec BD-25B-350GPB computer case Black 350 W by Chieftec
Chieftec BD-25B-350GPB computer case Black 350 W Image
14 IN STOCK  (0 local - 14 remote)
Expected to ship within 6 days of order
Free shipping within Ireland!
Key Features
  • Timelessly elegant front panel
  • Toolless installation: HDD, ODD, PCI
  • Built from 0.7mm sturdy SECC steel
See full specifications
See product description
Details
BD-25B-350GPB
The Chieftec CLASSIC Series brings new life to the proven quality and the decade-old success of the UNI Series with a refreshed front panel design on the outside, while upgrading the quality and features on the inside. Built from 0.7 mm sturdy SECC and including toolless drive installation kits, the CLASSIC series is perfect for system builders who value true quality and timeless design.
Specifications
MOTHERBOARD COMPATIBILITY Mini-ATX, Mini-ITX
POWER SUPPLY INCLUDED Yes
COLOR Black
SIDE PANEL WINDOW No
MAX GPU LENGTH 34 cm
MAX CPU COOLER HEIGHT 14 cm
EXTERNAL 5.25 2
INTERNAL 3.5 3
INTERNAL 2.5 1
EXPANSION SLOTS 7
PORTS 2
FRONT FANS SUPPORTED 1
REAR FAN SUPPORTED 80,90,120 mm
MATERIAL SECC
DIMENSIONS 198 mm