|
Expected to ship within 10 days of order Free shipping within Ireland! |
Intel Core i5-12400F 2.5GHz 6 Core LGA1700 Desktop Processor OME/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900KF 3.2 GHz 16-Core, LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600G Wraith Stealth Cooler Zen 3 3.9GHZ 16MB L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Comet Lake Intel Core i5-10400 2.90Ghz 12MB Cache CPU Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900 3.7GHz (5.4 Turbo) 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz (5.0 GHz) 8 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 Coffee Lake 3GHz 12MB Cache Desktop Processor OEM/Tray Version
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz 6-Core AM4 Desktop Processor with Wraith Stealth Cooler
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz 6 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper Pro 5975WX 3.6GHz L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 6 Core L3 Desktop Processor, OEM/Tray Version
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHz 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i5-13400 2.5GHz (4.6 Turbo) 10 Core LGA 1700 Desktop Processor (Raptor Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 6 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i9-13900 2.0GHz (5.6 Turbo) 24 Core LGA1700 Desktop Processor (Raptor Lake) Boxed
| IN STOCK |
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| CPU SOCKET | Socket AM4 |
| CPU SOCKET | Socket AM4 |
| CPU SOCKET | Socket AM4 |
| CPU SOCKET | Socket AM4 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| BOOST FREQUENCY | 4.8 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.8 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.8 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.8 GHz |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| CACHE | 72 MB |
| CACHE | 72 MB |
| CACHE | 72 MB |
| CACHE | 72 MB |
| MANUFACTURING PROCESS | 7 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 7 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 7 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 7 nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 24 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 24 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 24 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 24 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128 GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0 |