|
Expected to ship within 8 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Inno3D NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
PowerColor Radeon Hellhound RX 9070 XT 16GB GDDR6 3-Fan Graphics Card
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A380 ELF DDR6 HDMI 2000MHz 6GB Single Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
Asus TUF NVIDIA GeForce RTX 5090 32GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger Intel Arc A380 GDDR6 6GB Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GT 710 2GD3H LP Graphics Card
| IN STOCK |
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY RTXA6000 Ada Lovelace 48GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Nvidia Geforce GT730 2GB GDDR5 Low Profile Graphics Card
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A750 TITAN OC Edition DDR6 HDMI 2200MHz 8GB Triple Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX 6000 Ada Gen GDDR6 Graphics Card - 48GB
| IN STOCK |
XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 7600 Core Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
MSI N210-MD1G/D3 Graphics Card - 1 GB
| IN STOCK |
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce GT 710 |
| GPU | GeForce GT 710 |
| MEMORY SIZE | 2 GB |
| MEMORY SIZE | 2 GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR5 |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR5 |
| MEMORY BUS | 64 bit |
| MEMORY BUS | 64 bit |
| MEMORY CLOCK SPEED | 5012 MHz |
| MEMORY CLOCK SPEED | 5012 MHz |
| INTERFACE | PCI Express 2.0 |
| INTERFACE | PCI Express 2.0 |
| COOLING TYPE | Passive |
| COOLING TYPE | Passive |
| MAX RESOLUTION | 3840 x 2160 pixels |
| MAX RESOLUTION | 3840 x 2160 pixels |
| HDMI PORTS | 1 |
| HDMI PORTS | 1 |
| VGA PORTS | 1 |
| VGA PORTS | 1 |
| OPENGL VERSION | 4.5 |
| OPENGL VERSION | 4.5 |
| POWER CONSUMPTION | 300 W |
| POWER CONSUMPTION | 300 W |
| DIMENSIONS | 39 mm |
| DIMENSIONS | 39 mm |
| PRODUCT WEIGHT | 254 g |
| PRODUCT WEIGHT | 254 g |
| CUDA CORES | Yes |
| CUDA CORES | Yes |
| COLOR | Black, Blue |
| COLOR | Black, Blue |
| SLOTS WIDTH | 2 |
| SLOTS WIDTH | 2 |