Crucial CP2K16G64C38U5B memory module 32 GB 2 x 16 GB DDR5 6400 MHz ECC by Crucial
Crucial CP2K16G64C38U5B memory module 32 GB 2 x 16 GB DDR5 6400 MHz ECC Image
33 IN STOCK  (0 local - 33 remote)
Expected to ship within 7 days of order
Free shipping within Ireland!
Key Features
  • Accelerated performance
  • Flexibility
  • Compatibility
See full specifications
See product description
Similar Products
Details
Faster gaming unlocked!
Harness the power of low-latency DDR5 Pro OC Gaming DRAM
Unstoppable speed up to 6,400MHz
Accelerated performance
- Compatibility
Supports next-gen multi-core CPUs and stable overclocking with Intel® XMP 3.0 and AMD EXPO™
Crucial overclocking DRAM Intel AMD ready modules
- Flexibility
- Micron quality and reliability
Specifications
CAPACITY 32 GB
CAPACITY 32 GB
SPEED 6400 MHz
SPEED 6400 MHz
CAS LATENCY 38
CAS LATENCY 38
VOLTAGE 1.35 V
VOLTAGE 1.35 V