|
Expected to ship within 6 days of order Free shipping within Ireland! |
Asrock B760M Steel Legend LGA1700 Micro ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
MSI MPG B650I Edge AMD B650 Socket AM5 Mini ITX DDR5-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
MSI MAG Tomahawk AMD B650 Socket AM5 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASRock AMD B650M Pro RS WiFi AM5 Micro ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
GIGABYTE B850 EAGLE WIFI 6E AM5 DDR5 3x M.2 ATX Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Half Width 4th Gen Intel Single Socket Server Motherboard
| IN STOCK |
Asus Prime H610M-E D4-CSM Intel LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
MSI MPG AMD B550 Gaming Plus Socket AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
MSI B550M PRO-VDH motherboard AMD B550 AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock LiveMixer Intel Z790 LGA 1700 ATX DDR5-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Phantom Gaming AMD X870 Nova AM5 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS PRIME H610M-A D4-CSM LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
ASRock Z790 Steel Legend WIFI Intel Z790 Socket 1700 DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASRock B760 Pro RS Intel 1700 DDR5 ATX Motherboard
| IN STOCK |
ASUS PRIME B550-Plus AMD 128GB DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
| FORM FACTOR | micro ATX |
| FORM FACTOR | micro ATX |
| SOCKET TYPE | LGA 1700 |
| SOCKET TYPE | LGA 1700 |
| COMPATIBLE PROCESSORS | Intel® Celeron®, Intel Core i3 12th Gen, Intel Core i3 13th Gen, Intel Core i3 14th Gen, Intel Core i5 12th Gen, Intel Core i5 13th Gen, Intel Core i5 14th Gen, Intel Core i7 12th Gen, Intel Core i7 13th Gen, Intel Core i7 14th Gen, Intel Core i9 12th Gen, Intel Core i9 13th Gen, Intel Core i9 14th Gen, Intel® Pentium® Gold |
| COMPATIBLE PROCESSORS | Intel® Celeron®, Intel Core i3 12th Gen, Intel Core i3 13th Gen, Intel Core i3 14th Gen, Intel Core i5 12th Gen, Intel Core i5 13th Gen, Intel Core i5 14th Gen, Intel Core i7 12th Gen, Intel Core i7 13th Gen, Intel Core i7 14th Gen, Intel Core i9 12th Gen, Intel Core i9 13th Gen, Intel Core i9 14th Gen, Intel® Pentium® Gold |
| CHIPSET | Intel |
| CHIPSET | Intel |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY SLOTS | 4 |
| MEMORY SLOTS | 4 |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| PORTS | 2 |
| PORTS | 2 |
| ETHERNET | Yes |
| ETHERNET | Yes |
| ONBOARD USB 2.0 | 2 |
| ONBOARD USB 2.0 | 2 |
| ONBOARD USB 3.1 | 1 |
| ONBOARD USB 3.1 | 1 |
| M.2 SLOTS | M.2, PCI Express 4.0, SATA III |
| M.2 SLOTS | M.2, PCI Express 4.0, SATA III |
| SATA III CONNECTORS | 4 |
| SATA III CONNECTORS | 4 |
| S/PDIF OUT | Yes |
| S/PDIF OUT | Yes |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| FRONT PANEL CONNECTOR | Yes |
| FRONT PANEL CONNECTOR | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| CHASSIS FAN CONNECTORS | 3 |
| CHASSIS FAN CONNECTORS | 3 |
| TPM | Yes |
| TPM | Yes |
| RGB LED HEADER | Yes |
| RGB LED HEADER | Yes |
| AUDIO CHIPSET | Realtek ALC897 |
| AUDIO CHIPSET | Realtek ALC897 |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| PCI EXPRESS X1 | 2 |
| PCI EXPRESS X1 | 2 |
| RAID | 0, 1, 5, 10 |
| RAID | 0, 1, 5, 10 |
| CROSSFIRE | Not supported |
| CROSSFIRE | Not supported |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| BLUETOOTH | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| WIFI | Yes |
| WIFI | Yes |
| RESOLUTION | 4096 x 2304 pixels |
| RESOLUTION | 4096 x 2304 pixels |
| DIMENSIONS | 244 mm |
| DIMENSIONS | 244 mm |