|
Expected to ship within 8 days of order Free shipping within Ireland! |
Intel Core i7-12700F 4.9GHz Alder Lake CPU LGA1700 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-13700K 3.4GHz 16 Core LGA 1700 Desktop Processor OEM/Tray (Raptor Lake)
| IN STOCK |
Intel Core i9-13900 2.0GHz (5.6 Turbo) 24 Core LGA1700 Desktop Processor (Raptor Lake) Boxed
| IN STOCK |
Intel Celeron G5905 3.5GHz 2 Core LGA1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5955WX 4GHz 16 Core sWRX8 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 6 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600G Wraith Stealth Cooler Zen 3 3.9GHZ 16MB L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 2.1GHz 12 Cores LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 5950X 3.4GHz 64MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Box Pentium Gold G6600 4.2Ghz 4M Comet Lake Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100F 3.3GHz 4 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 4500 3.6GHz 8MB AM4 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Comet Lake Intel Core i5-10400 2.90Ghz 12MB Cache CPU Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-13400 2.5GHz (4.6 Turbo) 10 Core LGA 1700 Desktop Processor (Raptor Lake)
| IN STOCK |
| SERIES | AMD Ryzen™ 5 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 5 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 5 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 5 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| NUMBER OF CORES | 6 |
| NUMBER OF CORES | 6 |
| NUMBER OF CORES | 6 |
| NUMBER OF CORES | 6 |
| NUMBER OF CORES | 6 |
| BOOST FREQUENCY | 4.5 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.5 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.5 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.5 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.5 GHz |
| CORE NAME | Raphael AM5 |
| CORE NAME | Raphael AM5 |
| CORE NAME | Raphael AM5 |
| CORE NAME | Raphael AM5 |
| CORE NAME | Raphael AM5 |
| NUMBER OF THREADS | 12 |
| NUMBER OF THREADS | 12 |
| NUMBER OF THREADS | 12 |
| NUMBER OF THREADS | 12 |
| NUMBER OF THREADS | 12 |
| CACHE | 96 MB |
| CACHE | 96 MB |
| CACHE | 96 MB |
| CACHE | 96 MB |
| CACHE | 96 MB |
| MANUFACTURING PROCESS | 5 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 5 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 5 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 5 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 5 nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 28 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 28 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 28 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 28 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 28 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128 GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |