|
Expected to ship within 8 days of order Free shipping within Ireland! |
Gigabyte A520I AC AMD A520 Socket AM4 Mini ITX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASUS ROG Strix B660-A Gaming D4 WIFI D4 LGA 1700 ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
MSI MPG AMD B550 Gaming Plus Socket AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Rack AMD AM4 PGA 1331 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Z790 PG Lightning Intel Z790 LGA 1700 ATX DDR5-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
MSI AMD B550-A PRO Socket AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASRock Z790 Steel Legend WIFI Intel Z790 Socket 1700 DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
Gigabyte AMD A520 S2H AM4 Micro ATX Motherboard
| IN STOCK |
Asus Prime B660-Plus D4 Intel LGA 1700 ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS PRIME B550M-K AMD B550 Socket AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock X570D4U AMD X570 PGA 1331 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Intel H670M PRO RS LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Phantom Gaming 4 AMD B550M Socket AM4 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
Asrock AMD B550M-HDV AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Phantom Gaming AMD X870 Nova AM5 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
| FORM FACTOR | micro ATX |
| FORM FACTOR | micro ATX |
| SOCKET TYPE | Socket AM5 |
| SOCKET TYPE | Socket AM5 |
| COMPATIBLE PROCESSORS | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, AMD Ryzen PRO 7000 Series, AMD Ryzen PRO 8000 Series, AMD Ryzen Threadripper 7000 Series, AMD Ryzen Threadripper PRO 5000 WX-Series, AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX-Series |
| COMPATIBLE PROCESSORS | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, AMD Ryzen PRO 7000 Series, AMD Ryzen PRO 8000 Series, AMD Ryzen Threadripper 7000 Series, AMD Ryzen Threadripper PRO 5000 WX-Series, AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX-Series |
| CHIPSET | AMD |
| CHIPSET | AMD |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY SLOTS | 4 |
| MEMORY SLOTS | 4 |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| PORTS | 4 |
| PORTS | 4 |
| ETHERNET | Yes |
| ETHERNET | Yes |
| ONBOARD USB 2.0 | 2 |
| ONBOARD USB 2.0 | 2 |
| ONBOARD USB 3.1 | 2 |
| ONBOARD USB 3.1 | 2 |
| M.2 SLOTS | M.2, SATA III |
| M.2 SLOTS | M.2, SATA III |
| SATA III CONNECTORS | 2 |
| SATA III CONNECTORS | 2 |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| TPM | Yes |
| TPM | Yes |
| RGB LED HEADER | Yes |
| RGB LED HEADER | Yes |
| AUDIO CHIPSET | Realtek ALC897 |
| AUDIO CHIPSET | Realtek ALC897 |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| PCI EXPRESS X16 | 1 |
| PCI EXPRESS X16 | 1 |
| RAID | 0, 1, 10 |
| RAID | 0, 1, 10 |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| WIFI | No |
| WIFI | No |
| DIMENSIONS | 244 mm |
| DIMENSIONS | 244 mm |