|
Expected to ship within 9 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
MSI MAG Tomahawk AMD B650 Socket AM5 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
Gigabyte AMD B550M AORUS ELITE Socket AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Gigabyte A520I AC AMD A520 Socket AM4 Mini ITX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
MSI MAG Tomahawk Intel Z790 LGA 1700 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS PRIME B550M-K AMD B550 Socket AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASRock AMD A520M-HDV AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock B760M Steel Legend LGA1700 Micro ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Riptide Intel Z790 LGA 1700 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
Asrock X570D4U AMD X570 PGA 1331 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II AMD Socket AM4 ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
Asrock AMD B550M-HDV AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
MSI AMD A520M Pro AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Gigabyte AMD B550I Aorus Pro AX AM4 Mini ITX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASUS PRIME B550-PLUS AMD B550 Socket AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Gigabyte AMD A520 S2H AM4 Micro ATX Motherboard
| IN STOCK |
| FORM FACTOR | ATX |
| FORM FACTOR | ATX |
| SOCKET TYPE | Socket AM5 |
| SOCKET TYPE | Socket AM5 |
| COMPATIBLE PROCESSORS | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series |
| COMPATIBLE PROCESSORS | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series |
| CHIPSET | AMD |
| CHIPSET | AMD |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY SLOTS | 2 |
| MEMORY SLOTS | 2 |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| PORTS | 6 |
| PORTS | 6 |
| ETHERNET | Yes |
| ETHERNET | Yes |
| ONBOARD USB 2.0 | 4 |
| ONBOARD USB 2.0 | 4 |
| M.2 SLOTS | M.2, SATA III |
| M.2 SLOTS | M.2, SATA III |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| PCI EXPRESS X1 | 1 |
| PCI EXPRESS X1 | 1 |
| RAID | 0, 1, 10 |
| RAID | 0, 1, 10 |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10, Windows 11 |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10, Windows 11 |
| DIMENSIONS | 218 mm |
| DIMENSIONS | 218 mm |