|
Expected to ship within 7 days of order Free shipping within Ireland! |
32GB KingSpec MiFee Wireless Portable SSD and Hotspot for PC, iPhone and Android
| IN STOCK |
2TB AData SE880 External Solid State Drive Titanium Gray
| IN STOCK |
1TB SanDisk Solid State Drive Extreme Pro USB-C External SSD
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive w/ Heatsink
| IN STOCK |
2TB AData SE920 External SSD USB4 40Gbps Type-C Black with RGB
| IN STOCK |
500GB Transcend ESD260C USB 3.1 2 Type-C Portable SSD
| IN STOCK |
2TB Transcend ESD270C Portable SSD USB 3.1 Type-C Black
| IN STOCK |
2TB Transcend ESD410C Portable SSD USB Type-A/Type-C Rugged Water-Resistant Dark Blue
| IN STOCK |
64GB KingSpec MiFee Wireless Portable SSD and Hotspot for PC, iPhone and Android
| IN STOCK |
4TB Transcend ESD410C Portable SSD USB Type-A/Type-C Rugged Water-Resistant Dark Blue
| IN STOCK |
250GB Axiom USB-C 3.1 Gen2 External SSD
| IN STOCK |
512GB Apricorn S500 Fortress External Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB AData SC740 External SSD USB3.2 Gen2 Black/Blue Shock and Drop Proof
| IN STOCK |
960GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 80 Solid State Drive - Blue
| IN STOCK |
512GB Apricorn Aegis Padlock Fortress External Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 512 GB |
| INTERFACE TYPE | USB Type-C |
| DATA TRANSFER RATES | 1000 MB/s |
| DIMENSIONS | 32.5 mm |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Yes |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB Type-C to USB Type-C |
| COLOUR | Red |