|
Expected to ship within 7 days of order Free shipping within Ireland! |
Intel Core i7-13700F 2.1GHz (5.2 Turbo) 16 Core LGA 1700 Desktop Processor Boxed (Raptor Lake)
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 3GHz Coffee Lake 12MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 2.1GHz 12 Core LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-13100F 3.4GHz (4.5 Turbo) 4-Core LGA 1700 Desktop Processor (Raptor Lake)
| IN STOCK |
Intel Core i7-13700F 2.1GHz 16 Core LGA 1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5700X 3.4 GHz 8-Core AM4 Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX 3.8GHz 24 Core sWRX8 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHz 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 Coffee Lake 3GHz 12MB Cache Desktop Processor OEM/Tray Version
| IN STOCK |
AMD Wraith Stealth Cooler Ryzen 7 5700G 3.8GHz 16MB L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100 4.3GHz 4 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz Six-Core AM4 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900F Alder Lake CPU LGA 1700 2.4 GHz 16-Core 65W 30MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600GT 3.6 GHz 6-Core Socket AM4 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Box Pentium Gold G6600 4.2Ghz 4M Comet Lake Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
| SERIES | AMD Ryzen™ 7 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 7 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 7 |
| CPU SOCKET | Socket AM4 |
| CPU SOCKET | Socket AM4 |
| CPU SOCKET | Socket AM4 |
| NUMBER OF CORES | 8 |
| NUMBER OF CORES | 8 |
| NUMBER OF CORES | 8 |
| BOOST FREQUENCY | 4.6 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.6 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.6 GHz |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| CACHE | 16 MB |
| CACHE | 16 MB |
| CACHE | 16 MB |
| MANUFACTURING PROCESS | 7 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 7 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 7 nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 24 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 24 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 24 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 3.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 3.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 3.0 |