| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
8TB Seagate Expansion USB 3.2 External Hard Drive
| IN STOCK |
8TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Seagate Basic 2.5Inch USB3.0 Portable External Hard Drive - Silver
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Blue
| IN STOCK |
2TB AData Durable HD330 2.5-inch External Hard Disk Drive, USB3.2, Black
| IN STOCK |
2TB Western Digital Elements 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm Portable Hard Drive White
| IN STOCK |
1TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 1.5TB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 eSATA FireWire 400 |
| FORM FACTOR | 3.5" external desktop hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | USB 2.0: up to 480 Mb/s FireWire 400: up to 400 Mb/s eSATA — up to 3Gb/s |
| HDD DETAILS | 7200rpm Seagate HDD |
| DIMENSIONS | 175.0mm x 33.7mm x 172mm |
| WEIGHT | 1.39kg |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows XP / Windows Vista |
| ACCESSORIES INCLUDED | FreeAgent Software Quickstart guide Base stand Attachment feet USB cable FireWire 400 cable Power Supply |
| DEVICE TYPE | External Hard Disk Drive |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3-months repair warranty. Refurbished stock-clearance product. |