| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1.5TB Western Digital 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData Blue/Black HD650 DashDrive USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Red
| IN STOCK |
4TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
5TB Silicon Power D30 USB3.0 Ultra-Slim 15mm Portable Hard Drive
| IN STOCK |
6TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
8TB OWC miniStack External Storage Solution with USB 3.2 (5Gb/s)
| IN STOCK |
1TB Apricorn Aegis Fortress L3 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25A3 USB 3.1 Gen 1 Portable Hard Drive - Black - Rugged Edition
| IN STOCK |
| CAPACITY | 2TB |
| INTERFACE TYPE | Ethernet |
| HDD DETAILS | 2x1TB Maxtor HDD, 7200rpm, 16MB cache |
| DIMENSIONS | 136 mm x 97.5 mm x 217 mm |
| WEIGHT | 3kg |
| SYSTEM REQUIREMENTS | PC: Pentium III, 500 MHz equivalent processor or higher Internet Explorer 6.0 or higher (for management interface) Windows 2000/XP/Mediacenter Internet connection for system updates 128MB RAM Mac: Mac OS/X 10.3.9 and higher 128MB RAM Internet connection for system updates |
| OPERATING TEMPERATURE | 5C to 35C |
| ACCESSORIES INCLUDED | Maxtor Installation CD Quick Start Guide Maxtor backup and media server software Ethernet cable AC Power Adapter User guide CD |
| DEVICE TYPE | External Hard Drive |
| COLOUR | Silver |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 1 years warranty |