1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
8TB Samsung 870 QVO 2.5-inch Serial ATA III V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
128GB KingSpec 1.8-inch SATA III 6Gbps SSD Solid State Disk (JMicron JMF608 Controller)
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
480GB Kingston A400 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
240GB Transcend JetDrive 850 Thunderbolt PCIe SSD Upgrade for Mac
| IN STOCK |
3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
500GB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 30GB |
| INTERFACE TYPE | SATA II |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Read speeds: up to 230MB/sec Write speeds: up to 135MB/sec Sustained Write: Up to 80MB/s |
| FLASH STORAGE DETAILS | 2.5" SSD Flash based hard drive |
| OPERATING TEMPERATURE | Operating Temp: -10C ~ +70C Storage Temp: -55C ~ +140C |
| MTBF | 1.5 million hours |
| SHOCK RESISTANCE | 1500G |
| SPECIAL FEATURES | 64MB Onboard Cache Seek Time: <.1ms Low Power Consumption: 2W in operation, .5W in stand by RAID support |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows / MAC / Linux |
| DIMENSIONS | 99.8 x 69.63 x 9.3mm |
| WEIGHT | 77g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years warranty |