| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
2TB AData Blue/Black HD650 DashDrive USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
16.0TB OWC Mercury Elite Pro Quad - Four-Drive USB 3.2 (10Gb/s) External Storage Solution with SoftRAID
| IN STOCK |
1TB Seagate Basic 2.5Inch USB3.0 Portable External Hard Drive - Silver
| IN STOCK |
1TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Yellow)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1.5TB Western Digital 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Seagate Xbox Game Drive USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
6TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Toshiba P300 3.5 Inch Serial ATA III 5400RPM 6GB Internal Hard Drive
| IN STOCK |
5TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 500GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 interface |
| FORM FACTOR | 2.5" portable hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | 480Mb/sec (USB2.0 speeds) |
| HDD DETAILS | 2.5" hard drive (built-in) |
| DIMENSIONS | 134 x 82 x 15.7 mm |
| WEIGHT | 160g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 2000, XP, Vista Mac OS X 10.4 or later (read only) |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB Y Cable Suede carry pouch |
| SPECIAL FEATURES | Includes HDD to go software |
| DEVICE TYPE | External Hard Disk Drive |
| COLOUR | Sapphire Blue |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years warranty |