| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Apricorn Aegis Padlock Fortress USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
OWC 4TB Thunderbolt 5 Bus-Powered Portable NVMe SSD External Storage Solution
| IN STOCK |
2TB AData HD720 Waterproof Shockproof USB3.1 Portable 2.5-inch Hard Drive - Blue/Black Edition
| IN STOCK |
2TB AData HD710M Pro USB3.2 External Hard Drive Military Grade Anti-Shock, Camouflage
| IN STOCK |
1TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm 2.5-inch Portable Hard Drive Black
| IN STOCK |
4GB Apricorn Aegis Fortress L3 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
5TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm Portable Hard Drive White
| IN STOCK |
2TB Silicon Power Armor A65B Shockproof/Waterproof Portable Hard Drive USB3.2 - Black/Grey Edition
| IN STOCK |
| CAPACITY | 320GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 Firewire 400 Firewire 800 |
| FORM FACTOR | 2.5" portable hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | FireWire 800: up to 800Mbits/s (100MB/s) FireWire 400: up to 400Mbits/s (50MB/s) Hi-Speed USB 2.0: up to 480Mbits/s (60MB/s) |
| HDD DETAILS | Built-in 2.5" HDD |
| DIMENSIONS | 90 x 25 x 145 mm |
| WEIGHT | 250g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Mac OS 10.x / Mac OS 9.x; Windows 2000 / Windows XP / Windows Vista / Windows Me; Minimum 128MB RAM |
| ACCESSORIES INCLUDED | FireWire 800 (9-to-9 pin) cable FireWire 400 (6-to-6 pin) cable Hi-Speed USB 2.0 cable (USB 1.1 compatible) USB power-sharing cable Quick Start Guide |
| SPECIAL FEATURES | Free online backup (1 year) Triple interface Shock resistant, US military approved |
| DEVICE TYPE | External Hard Disk Drive |
| COLOUR | Silver / Orange |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 Year limited warranty |