| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1.5TB Western Digital 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25C3S USB3.1 Gen 1 Type-C Portable Hard Drive
| IN STOCK |
14TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
4GB Apricorn Aegis Fortress L3 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
8TB Seagate Expansion USB 3.2 External Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Seagate Basic 2.5Inch USB3.0 Portable External Hard Drive - Silver
| IN STOCK |
750GB Western Digital Elements 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
6TB Western Digital My Book External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Seagate Expansion Portable USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Seagate Xbox Game Drive USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 250GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5" portable hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | Hi-Speed USB 2.0: up to 480Mbits/s (60MB/s) |
| HDD DETAILS | Built-in 2.5" HDD |
| DIMENSIONS | 90 x 25 x 145 mm |
| WEIGHT | 250g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Mac OS 10.x / Mac OS 9.x; Windows 2000 / Windows XP / Windows Vista / Windows Me; Minimum 128MB RAM |
| ACCESSORIES INCLUDED | Hi-Speed USB 2.0 cable (USB 1.1 compatible) USB power-sharing cable Quick Start Guide |
| SPECIAL FEATURES | Free online backup (1 year) Shock resistant, US military approved |
| DEVICE TYPE | External Hard Disk Drive |
| COLOUR | Silver / Orange |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 Year limited warranty |