500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
240GB Transcend JetDrive 850 Thunderbolt PCIe SSD Upgrade for Mac
| IN STOCK |
250GB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
8TB Samsung 870 QVO 2.5-inch Serial ATA III V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
128GB KingSpec 1.8-inch SATA III 6Gbps SSD Solid State Disk (JMicron JMF608 Controller)
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
250GB Samsung 980 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | SATA II |
| FORM FACTOR | 2.5" (also suitable for installation in 3.5" drive bays if using mounting brackets, not supplied) |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 172MB/sec Write speed up to 99MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | MLC based Flash chips |
| OPERATING TEMPERATURE | 0~70℃ (operating) -40~85℃ (non-operating) |
| MTBF | 1,000,000 hours |
| SHOCK RESISTANCE | 2,000G (@0.3ms half sine wave) |
| SPECIAL FEATURES | Supports BCH ECC 8bits or 15bits in 512 bytes Auto Bad Block Management in system |
| SYSTEM REQUIREMENTS | SATA II interface socket |
| DIMENSIONS | 100.2mm x 69.8mm x 9.5mm |
| WEIGHT | 65g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |