| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Seagate Expansion Portable USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
1.5TB Western Digital 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4GB Apricorn Aegis Fortress L3 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
8TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
16.0TB OWC Mercury Elite Pro Quad - Four-Drive USB 3.2 (10Gb/s) External Storage Solution with SoftRAID
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.2 External Hard Drive - Red
| IN STOCK |
1TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
5TB Silicon Power D30 USB3.0 Ultra-Slim 15mm Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 320GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| DATA TRANSFER RATES | 480Mbit/sec (USB2.0 data transfer rate) |
| HDD DETAILS | 2.5" Toshiba hard drive |
| DIMENSIONS | 16.5 mm (H) x 81.3 mm (W) x 127 mm (D) |
| WEIGHT | 155g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Microsoft ® Windows ® 2000, XP or Vista Mac OS X 10.3.9 or later Available USB 2.0 Port |
| ACCESSORIES INCLUDED | Toshiba Portable External Drive Multilingual Quick Install Guide USB 2.0 Cable |
| DEVICE TYPE | External Hard Disk Drive |
| COLOUR | Black and carbon grey swirl colours |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years manufacturer warranty |