16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
256GB Transcend JetFlash 790C USB3.2 Gen 1 (USB Type-C) Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology IronKey Locker+ 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
32GB Game of Thrones Tyrion USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
480GB Apricorn SecureKey USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Apricorn Aegis Secure Key 3z USB3.1 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB Harry Potter Lord Voldemort USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology DataTraveler Exodia M USB3.2 Type-A Flash Drive - Black, Red
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Star Wars BB-8 USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology Data Traveler USB3.0 Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
| CAPACITY | 4GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 (backwards compatible with USB1.1) |
| FEATURES | JetFlash Elite security software included |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 13MB/sec Write speed up to 4MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| ACCESSORIES | No accessories included |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Microsoft Windows— 2000 Microsoft Windows— ME Microsoft Windows— XP Microsoft Windows— Vista Microsoft Windows— 7 Mac— OS 9.0 or later Linux— Kernel 2.4.2 or later |
| DIMENSIONS | 60mm × 18.8mm × 8.6mm |
| WEIGHT | 8.5g |
| WARRANTY | Lifetime manufacturer's warranty |