| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
256GB Apricorn Aegis Padlock Fortress USB3.0 External Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
8TB Transcend StoreJet 35T3 USB3.0 External Desktop Hard Drive
| IN STOCK |
1TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm 2.5-inch Portable Hard Drive Black
| IN STOCK |
2TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm Portable Hard Drive Blue
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Fortress L3 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Yellow)
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25A3 USB 3.1 Gen 1 Portable Hard Drive - Black - Rugged Edition
| IN STOCK |
2TB AData Durable HD330 2.5-inch External Hard Disk Drive, USB3.2, Black
| IN STOCK |
4TB Transcend USB3.1 Type-C StoreJet 25M3C 2.5-inch External Hard Drive Shock-Resistant
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Red)
| IN STOCK |
| CAPACITY | 1TB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 (also backwards compatible with USB2.0) |
| FORM FACTOR | 2.5-inch ultra-small drive |
| DATA TRANSFER RATES | USB 3.0: up to 5Gb/s (600MB/s) USB 2.0: up to 480Mb/s (60MB/s) |
| HDD DETAILS | Built-in 2.5-inch SATA hard drive |
| DIMENSIONS | 75 x 118.5 x 13.4 mm |
| WEIGHT | 176g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows XP, Windows Vista, Windows 7 Mac OS X 10.5, 10.6 |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB 3.0 cable (USB 2.0 compatible) Quick Install Guide |
| SPECIAL FEATURES | 10GB Wuala Secure Online Storage (1 year included) |
| DEVICE TYPE | External portable hard drive |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |