16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Ron Weasley USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars BB-8 USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology IronKey Locker+ 50 USB Type-A 3.2 Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
128GB SanDisk Extreme Pro USB3.1 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
16GB Star Wars TFA Poe USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB DC Classic Batman USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology DataTraveler Micro USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
| IN STOCK |
128GB SanDisk Ultra USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology Data Traveler Exodia USB3.2 Type A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
64GB AData UC310 USB 3.2 Flash Drive - Black Capless Swivel
| IN STOCK |
256GB Transcend JetFlash 790C USB3.2 Gen 1 (USB Type-C) Flash Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 16GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| FEATURES | 256-bit hardware encryption Ultra-fast transfer speeds |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 30MB/sec Write speed up to 12MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Suitable for both Windows and Mac systems, but AES Encryption software only supported on Windows® XP, Windows® Vista™ and Windows® 7 |
| DIMENSIONS | 95mm x 132mm x 10mm |
| WEIGHT | 11g |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |