| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Western Digital Elements USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive - Purple
| IN STOCK |
4TB OWC miniStack External Storage Solution with USB 3.2 (5Gb/s)
| IN STOCK |
2TB Western Digital Elements 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1.5TB Western Digital 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4TB AData Black HD650 Durable USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 35T3 USB3.0 External Desktop Hard Drive
| IN STOCK |
1TB AData Red/Black HD650 DashDrive USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate Expansion USB 3.2 External Hard Drive Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 750GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5" portable hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | 480Mbit/s (up to 30MB/sec) |
| HDD DETAILS | 2.5" SATA HDD, 5400rpm |
| DIMENSIONS | 129 x 97 x 19.2mm |
| WEIGHT | 240g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 7, XP, Vista, 2000 Mac OS X 10.4 and later |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB cable |
| SPECIAL FEATURES | Waterproof (1 meter, 30 minutes, IEC 529 IPX7) Shockproof (MIL-STD-810F 516.5 procedure IV (transit drop test)) |
| DEVICE TYPE | External Hard Disk Drive |
| COLOUR | Yellow/black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |