16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB Integral Crypto Drive FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive (AES 256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
128GB Apricorn USB3.2 Type-C Flash Drive - Black
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology DataTraveler MicroDuo 3C USB3.2 Type-A With USB Type-C Flash Drive - Purple
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Night King USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Albus Dumbledore USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
16GB Transcend JetFlash 790 USB3.0 Flash Drive - up to 90MB/sec - Retractable USB Connector
| IN STOCK |
32GB Sandisk Cruzer Glide USB2.0 Black/Red Sliding USB Connector
| IN STOCK |
32GB Game of Thrones Tyrion USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston DataTraveler Exodia M USB Type-A 3.2 Gen 1 Flash Drive Black Blue (Pack of 2x 64GB)
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology DataTraveler Exodia USB3.2 Type A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 16GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FEATURES | High-speed transfer rates Backwards compatible with USB2.0 |
| TRANSFER RATES | USB3.0 speeds: Read up to 100MB/sec Write up to 70MB/sec USB2.0 speeds: Read up to 30MB/sec Write up to 30MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 7, Windows Vista, Windows XP |
| DIMENSIONS | 73.70mm x 22.20mm x 16.10mm |
| WEIGHT | 20g |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |