|
Expected to ship within 2 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Transcend JetFlash 700 USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology Data Traveler Exodia USB3.2 Type A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Drogon USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB AData USB3.2 UC300 Type-C USB Flash Drive Black/Green
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Thor USB Flash Drive
| IN STOCK |
30GB Apricorn Aegis Secure Key USB3.0 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
256GB AData UC310 USB 3.2 Flash Drive - Black Capless Swivel
| IN STOCK |
16GB Star Wars BB-8 USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB SanDisk Cruzer Glide USB2.0 Flash Drive - Black,Red
| IN STOCK |
AES 256-bit hardware encryption is superior to software encryption used by many other "high security" USBs
Features:
*Up to 4 ft. water; conforms to IEC 60529 IPX8
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FEATURES | FIPS 197 Approved - Certificate # 2590 Rugged and Waterproof 256-bit hardware encryption |
| COLOUR | Grey |
| ACCESSORIES | Keychain |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10 Mac OS X |
| DIMENSIONS | 50mm x 18mm x 10mm |
| WEIGHT | 13g |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |