| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital Elements 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Yellow)
| IN STOCK |
2TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
4TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Black)
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.2 External Hard Drive - Red
| IN STOCK |
OWC 4TB Thunderbolt 5 Bus-Powered Portable NVMe SSD External Storage Solution
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock Fortress External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB Western Digital Elements USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
5TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 250GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 eSATA |
| FORM FACTOR | 2.5-inch form factor |
| DATA TRANSFER RATES | USB2.0 transfer speed 480Mbps eSATA transfer speed 3Gbps |
| HDD DETAILS | Built-in 2.5-inch 250GB SATA hard drive, 5400rpm |
| DIMENSIONS | 129 mm x 75.5 mm x 16 mm |
| WEIGHT | 159g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Microsoft Windows® 7 / Vista / XP / 2000 Mac® OS X from 10.3.x Linux® from Kernel 2.6.x |
| ACCESSORIES INCLUDED | Carrying case USB cable eSATA cable Operating instructions |
| SPECIAL FEATURES | Includes free backup software, Nero BackItUp 2 Essentials |
| DEVICE TYPE | External portable hard drive |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |