2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
512GB Team Group T-FORCE VULCAN Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
1TB OWC Mercury Electra 6G 2.5-inch SATA 3 Solid State Disk 7mm
| IN STOCK |
250GB Samsung 980 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
8TB Samsung 870 QVO 2.5-inch Serial ATA III V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
500GB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Kingston A400 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 128GB |
| INTERFACE TYPE | mSATA |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 500MB/sec Write speed up to 230MB/sec 4K Read 26,000 IOPS 4K Write 39,000 IOPS |
| FLASH STORAGE DETAILS | MLC Toshiba 24nm Toggle NAND |
| OPERATING TEMPERATURE | Suitable for Windows 7, Vista, XP, WinCE Mac OS X |
| MTBF | 2,000,000 hours |
| SHOCK RESISTANCE | 1500G |
| DIMENSIONS | 49.73mm x 31.5mm x 3.26mm |
| WEIGHT | 6g |
| PACKAGING | Bulk packaging |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |