| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
4TB Western Digital Elements USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
8TB OWC miniStack External Storage Solution with USB 3.2 (5Gb/s)
| IN STOCK |
1TB Apricorn Aegis Fortress L3 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Red)
| IN STOCK |
5TB Silicon Power D30 USB3.0 Ultra-Slim 15mm Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital Elements 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.2 External Hard Drive - Red
| IN STOCK |
2TB AData Durable HD330 2.5-inch External Hard Disk Drive, USB3.2, Black
| IN STOCK |
1TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Seagate Portable External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 2TB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 Also backwards compatible with USB2.0 Upgradeable to Thunderbolt or Firewire 800 |
| FORM FACTOR | 3.5" desktop hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | USB3.0 up to 5Mbps |
| HDD DETAILS | Built-in Seagate 2TB hard drive |
| DIMENSIONS | 124mm x 158mm x 44mm |
| WEIGHT | 1080g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 7, Windows Vista, Windows XP Mac OS 10.6 or higher |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB3.0 cable USB 3.0 interface adapter with capacity gauge Power adapter Seagate Dashboard software preloaded on drive |
| SPECIAL FEATURES | Social media backup feature |
| DEVICE TYPE | External desktop hard drive |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |