| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16.0TB OWC Mercury Elite Pro Quad - Four-Drive USB 3.2 (10Gb/s) External Storage Solution with SoftRAID
| IN STOCK |
500GB Apricorn Aegis Fortress USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
14TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
5TB Western Digital Elements Portable External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Apricorn Padlock AES XTS USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Red
| IN STOCK |
5TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock External Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Toshiba P300 3.5 Inch Serial ATA 5400RPM 128MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD720 Waterproof Shockproof USB3.1 Portable 2.5-inch Hard Drive - Blue/Black Edition
| IN STOCK |
| CAPACITY | 320GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FORM FACTOR | 2.5-inch form factor |
| DATA TRANSFER RATES | USB3.0 speed, up to 85MB/sec (read) |
| HDD DETAILS | Built-in 2.5-inch SATA hard drive |
| DIMENSIONS | 127mm x 79mm x 11mm |
| WEIGHT | 160g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 7, Vista, XP Mac OS 10.x |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB3.0 cable User manual |
| SPECIAL FEATURES | Ultra-slim, only 11mm |
| DEVICE TYPE | Portable hard drive |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |