| 3 IN STOCK (3 local - 0 remote) |
|
Ready to ship Shipping within Ireland from only € 4.99! |
ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
OWC Envoy Pro USB3.0 Portable SSD Enclosure for 2012 MacBook Pro with Retina Display
| IN STOCK |
Transcend CM10G M.2 PCIe / SATA SSD Enclosure Kit (M.2 2230/2242/2260/2280) Black
| IN STOCK |
OWC 0TB ThunderBay Flex 8 Thunderbolt 3 Enclosure
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 - Four-Bay Thunderbolt 3 External Storage Enclosure for 2.5" and 3.5" SATA Drives
| IN STOCK |
ZTC Sky Adapter Converts M.2 PCIe NVMe SSD to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
OWC miniStack STX Stackable Storage Enclosure with Thunderbolt Hub Xpansion - Matte Silver
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - UASP Support - Model ZTC-EN002
| IN STOCK |
OWC Express 2.5" Portable USB 3.0 Enclosure Kit for SATA HDDs & SSDs (Black)
| IN STOCK |
StarTech.com x4 PCI Express to M.2 PCIe SSD Adapter
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25CK3 2.5-inch SATA up USB 3.1 SSD and HDD Enclosure Kit
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Aluminum Shell, 5 Size Board - High Speed 6GB/s
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - Model ZTC-EN002 - Silver
| IN STOCK |
AData EC700G M.2 SATA/PCIe SSD Enclosure USB3.2 Type-C With RGB Lighting
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | Half (Mini) mSATA SSD |
| PC INTERFACE | SATA / SATA II |
| FORM FACTOR | 2.5-inch SATA SSD |
| DEVICE TYPE | Half-mini mSATA adapter board |
| DATA TRANSFER RATES | SATA / SATA II data transfer rates |
| HDD SUPPORT | Supports 26.8mm mSATA SSDs |
| SYSTEM REQUIREMENTS | SATA / SATA II interface SSD with Half-mini mSATA interface, 26.8mm |
| DIMENSIONS | 98mm x 66mm x 10mm (LxWxH) |
| WEIGHT | 15g |
| PACKAGING | Antistatic bulk packaging |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |